Üsküdar Çiçekçi Kız Yurdu'muz zemin + 4 kat ile birlikte 64 oda ve ortalama 200 Yatak kapasitededir.

Şuan da 2015-2106 eğitim sezonuna yetiştirilmek üzere tüm hazırlıklarımız devam etmektedir. Yurd'umuz konusunda deneyimli yöneticilerimiz tarafından idare edilmekte kız öğrencilerimizin rahatlığı, konforlu yaşamı ve güven içinde olabilmeleri için her türlü ön çalışmaları yapmaktadır.

Çiçekçi Kız Yurdu, sözde değil özde gerçek ev rahatlığını sunmak ve bu doğrultuda Ailelerin de en güvendiği adreslerden biri olmak için çaba sarfetmektedir.

Seçilen semt Üsküdar ilçesine bağlı olan Çiçekçi semti dir. Konumu itibari ile daima temiz hava solunabilen ve ayrıca sahile 5 dk lık yürüyüş mesafesindedir. İstanbul'un büyük bir Metropol olmasına karşın, Yurd'umuzun bulunduğu konum itibari ile heryere ulaşım kolaylığı sağlanmaktadır.

Yurd'umuz,  Anadolu yakasından Avrupa yakasına veya Avrupa yakasından Anadolu yakası geçiş güzergahında olması ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.

Güne odalarımızın çoğundan görebileceğiniz ve sabahın ilk ışıkları ile size tarihi yarımadanın eşsiz güzelliği başlayabilir ve gecenin en güzel ışıkları ile yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Odalarımızda öğrencilerimizin rahatlığı için mümkün olan her türlü rahatlık ve konfor düşünülmüştür.

İsteğe göre (max 6) kapasiteli olan odalarımız Banyo & WC barındırmakta. 7/24 sıcak suyu olan odalarımız merkezi sistem ısıtmalı olduğu için de kışın üşüme gibi bir sorunu ortadan tamamen kaldırmaktadır.

Öğrencilerimizin internet gibi ihtiyaçlarını da güçlendirilmiş altyapısı ile en hızlı Fiber İnternet bağlantısını kablosuz bağlantı ile tüm öğrencilere ücretsiz sunmaktadır. Kütüphane, Yemekhane, Spor salonu ve İbadetlerini yapabilecekleri Mescit'imiz de mevcut alanlarlarımız içinde olduğu gibi Çamaşır & Ütü odamız ile birlikte Revir odamız da acil durumlarda ilk yardım hizmetine sunulmuştur.

Hijyen konusuna çok önem verdiğimiz için Odalar haricinde ortak kullanıma açık Banyo bulunmamaktadır.

Yurd'umuz a ulaşım kolay olduğu kadar park sorununu da ortadan kaldıran özelliğimiz ise aracınız var ise Yurd'umuz aynı zamanda kapalı otopark alanına sahip olduğu gibi çevresinde 2 banka şubesi 5 Bankaya ait ATM, Migros, Şok ve BİM marketler de olmak üzere ihtiyaçları karşılayabilecek bir çok mağaza bulunmaktadır.

Biz, daha iyisini yapana kadar en iyisini yaptığımıza inanarak sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

ÜSKÜDAR ÇİÇEKÇİ KIZ YURDU
        Yönetimi

Künye

Üye Paneli